AMIT BOLIVIÁBAN SZIGORÚAN BÜNTETNEK
AZ MAGYARORSZÁGON KORMÁNYPROGRAM
Bolíviában nem maradhatnak büntetlenül az emberi jogok megsértései
Az igazságügy miniszter, Nilda Kupa azt mondta, hogy az emberi jogok megsértése nem maradhat büntetlenül Boliviában és a felelősök bíróság elé kerülnek.
"Feladatunk, hogy bíróság elé állítsuk a felelősöket, akik az emberi jogokat megsértik és korrupciós cselekedeteket követnek el, amelyek szoros kapcsolatban vannak az emberi jogok megsértésével.” Gonzalo Sanchez de Lozada korábbi elnököt és diktátort az emberiség elleni bűncselekmények miatt vádolják. Emlékeztetett arra, hogy az elnyomás idején az elnök parancsára 67 embert megöltek és több mint 400-at megsebesítettek. Eljárás indult, hogy az áldozatok családtagjainak maradványait felkutassák és kárpótolják őket. Sucre városában indiánok voltak a rasszizmus áldozatai, akiket fizikai és lelki erőszakkal bántalmaztak, a bennszülött parasztokat megkínozták és megaláztak, a helyi ellenzék a kormánnyal együtt. Ez a sajnálatos esemény 2008. május 24-én történt, a nemzeti ünnepen. Szégyen hogy intézményesített lett az üldözés és ezért a "nemzeti ünnepet a faji megkülönböztetés elleni küzdelem" napjává tették. Pando tartományban pedig 2008. szeptember 11-én erőszakos csoportok kihasználták a polgári és politikai tüntetéseket a gyűlöletkeltésre és 13 embert megöltek, főként mezőgazdasági termelőket. (ABI alapján)
Csak emlékeztetnénk arra, hogy Rózsa Flores Eduardo és Magyarországon toborzott terrorista bandája, akkor már 2008 őszén Boliviában tartózkodott és országos lázadást készítettek elő. Most pedig a hazai bűnpártok közös nyilatkozatot írtak alá az egyik terrorista szabadon engedése érdekében (képen), amelyet a Jobbik is aláírt, mert Rózsa Floressel már korrában is jó kapcsolatban voltak.