2011. április 2., szombat

ÁPRILIS 2 – JAPÁN HŐSE A KUTYA

EGY HÓNAPJA SUGÁROZ AZ ATOM JAPÁNBAN
A japán atomkatasztrófa több kérdőjelet hagy maga után. A világon minden atomerőmû kettős biztonsági rendszerrel van megépítve. Ha eltünik az áram, akkor beindulnak a diesel aggregátorok. Viszont a gyakori földrengéssujtotta területeken logikusan számolni kellene azzal, hogy sérülhet a tartalék aggregátor egység is, és akkor mi történik. Logikusan ilyenkor tervezni kellene egy harmadik hűtési rendszert, vagy akár negyediket is, ha nagy a rizikó. Hja, a költségek Japánban is számítanak. Persze most ezért a gondolatkihagyásért sokszorosan megfizetnek majd. (1hozzászólás)
A tengerparti Fukusima-i erőművet földrengésbiztosra építették. Ezt nagyjából kibírta. Igen ám, de a cunami szökőárat az addig ismert legnagyobb 6 méteresre képzelték és az erőművet is egy ilyen hullám kivédésére tervezték. De most 20 méteres hullámok jöttek és az erőmű javát elpusztították. Teljesen igaz, hogy kettősvédelem is kevés. Itt meg a dízelmotorok sem működtek. Gyorsan hozzá kell tenni, hogya  japán TEPCO cég, amely az erőművet üzemelteti már a korábbi években is sok szabálytalanságot követett el.

A KATASZTRÓFA HŐSE A MEGMENEKÜLT KUTYA
Minden emberi teljesítményt fölülmúlt egy kiskutya, aki étlen-szomjan több mint három hétig hánykolódott a nyílt tengeren, fa roncsokon kapaszkodva. Hogyan aludt a rengő vízen? Az AP videóján látható, hogy a derék eb megérdemelné, hogy hőssé avassák.