A SAJTÓTÖRVÉNYBŐL SZEMEZGETTÜNK
A Magyar Közlönyben mindenki elolvashatja a 2010-es 185. törvényt, amelyet "médiatörvénynek" neveznek ronda idegen szóval. Az örülthosszú szöveg közel 170 oldalt tesz ki, mellékletekekkel és magyarázatokkal, de a lényeg az sokkal kevesebb. Ezekből a lényegi részekből fogunk később idézeteket adni, amely előre kijelenthető, hogy izgalmas tartalom lesz. Törvényszöveg és a valóság kapcsolatán keresztül fogjuk ezeket megnézni és véleményünket hozzátenni. Most a törvény bevezető szövege olvasható, amelyben kinyilatkoztatják, hogy mit is akarnak.
Az Országgyûlés a közösség és az egyén érdekeinek felismerésébõl, a társadalom integritásának elõmozdítása, a demokratikus berendezkedés megfelelõ mûködésének és a nemzeti, valamint kulturális identitás megerõsítésének céljából, az Alkotmány és az alkotmányos elvek, valamint a nemzetközi jogi és európai uniós normák tiszteletben tartásával, a technológiai fejlõdés által elõidézett körülmények figyelembevételével, megóvva a véleménynyilvánítás és a szólás, valamint a sajtó szabadságát,
felismerve a médiaszolgáltatások kiemelkedõ kulturális, társadalmi és gazdasági jelentõségét és a médiapiaci verseny biztosításának fontosságát, megalkotja a médiáról és a tömegkommunikációról szóló alábbi törvényt:
Nos, akkor kezdjük a véleményünkkel. A szöveg olyan légüres térben mozog, mintha nem is Magyarországon lennénk, s gondosan ügyeltek arra, hogy magyar és a magyar nemzet szót azt le ne írják. Az idegen szavakat persze magyarul kellett volna írni, pl. integritás, identitás. De a lényeg az, amit kékkel kiemeltünk.